PROF. DR. YEŞİM ŞENOL, BAŞKAN YARDIMCISI

Sevgi Turan

Prof. Dr. Yeşim Şenol, 1994 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1994 – 1996 yılları arasında mecburi hizmetini Isparta Eğirdir’de yaptı. 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde Halk Sağlığı Uzmanı oldu. Aynı yıl Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında  Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programını tamamladı. 2011 yılında doçent oldu. Halen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği’nde 2014- 2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılından itibaren Türk Tıp Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.  Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu Danışma ve Eğitim Komisyonu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Çalışma alanlarını program geliştirme, program değerlendirme, eğitim yönetimi, öğrenme stratejileri ve sağlık eğitimi oluşturmaktadır.

 

İletişim:

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı

e-posta: [email protected]