UTEK 2022 XII. ULUSAL TIP EĞİTİMİ KONGRESİ SAMSUN’DA OLACAK

  • Güncelleme
  • 03.01.2022

Değerli Meslektaşlarımız ve Öğrencilerimiz,

XII. Ulusal Tıp Eğitimi Kongresi’ni 19-22 Mayıs 2022 tarihlerinde Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde yüz yüze gerçekleştireceğimizi ilan etmekten mutluluk duyuyoruz.

Kongremizde tıp ve sağlık alanı eğitimlerinde çalışmaları olanları ve bu çalışmalardan yararlanacakları bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu yıl kongremizde Tıp Eğitiminde Dönüşüm ve Liderlik öncelikli olmak üzere tıp eğitimi ile ilgili konularda konferanslar, paneller, sözlü ve poster bildiri sunumlarını dinleme, tartışma ve deneyim paylaşma şansı bulacağız. Ulusal nitelikli olan kongremize yabancı konuşmacıların katılımı ile kongremizi zenginleştirmeyi planlıyoruz. Kongre öncesinde katılımcılara temel çalışma alanlarında bilgi ve deneyimlerini arttırma fırsatı sağlayacak kurslar düzenlenecektir. Bilimsel araştırmalara teşvik etmek amacıyla derneğimiz tarafından her yıl verilen “Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği Araştırma Ödülü” bu yıl da kongremizde sahibini bulacaktır. Kongre ile ilgili bilgileri http://kongre.teged.org/UTEK2022 adresinden takip edebilirsiniz.

Gerçekleştireceğimiz XII. Ulusal Tıp Eğitimi Kongresi’nin bu alanda özveri ile çalışan tüm paydaşların katılımı ve katkıları ile güçleneceğine ve daha başarılı bir noktaya taşınacağına inanıyoruz. Emeğini ve gönlünü tıp eğitimine veren herkesi kongremize davet ediyoruz. Siz değerli tıp eğiticilerimizi ve öğrencilerimizi kongremizde görmekten mutluluk duyacağımızı bildirerek bilimsel ve sosyal açıdan başarılı ve keyifli bir kongre geçirmek dileğiyle çalışmalarınızda başarılar dileriz. 19 Mayıs’ta Samsun’da görüşmek üzere....

 

Saygılarımızla,

Prof.Dr. Zeynep Baykan

TEGED Yönetim Kurulu Başkanı
Kongre Eş Başkanı 

 

Prof.Dr.Cengiz Çokluk 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı
Kongre Eş Başkanı 

 

Doç.Dr.Gülşen Taşdelen Teker 

TEGED Yönetim Kurulu Sekreteri
Kongre Genel Sekreteri 

 

Doç.Dr. Servet Aker

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fak. Tıp Eğitimi AD.
Kongre Yerel Sekreteri